Ájurvédská masáž jako součást wellness programu

Ájurvédská masáž jako součást wellness programu
od Alžběta Sýkorová z 14.08.2023

Význam Ájurvédy a jejího využití v wellness programu

Ájurvédská masáž je geniální způsob, jak si užít trochu luxusu a současně rozšířit své obzory v rámci wellness praktik. Ájurvéda je starověká indická věda o dlouhověkosti, která používá masáže jako jednu ze svých hlavních terapeutických metod. Tyto procedury jsou nyní oblíbenou součástí wellness programů po celém světě, včetně našeho malého kousku ráje v Plzni.

Když se řekne wellness, tak si většina z nás představí relaxaci v sauně, snídani na posteli nebo odpočinek u bazénu. Ale co takhle dát šanci něčemu novému a mocně exotickému, jako je ájurvédská masáž? Nejenže zažijete něco nového, ale také si přijdete na své sice trochu jinak, než bývá zvykem, ale zcela jistě ne horší.

Proč zařadit ájurvédskou masáž do svého wellness programu

Ájurvédská masáž je často vnímána jako cesta k dokonalé harmonii těla a mysli. A to je přeci jen něco, čeho by si měli všichni v honbě za prací a úspěchem všimnout. Jedná se o balanci čistoty, klidu a vitality, kterou si díky tomuto druhu masáže můžete užít plnými doušky.

Prosadit se ve světě wellness znamená být neustále o krok vpředu a přinášet něco nového. A ájurvédská masáž je přesně takovým krokem do neznáma, který však nabízí mnoho příležitostí. Na jedné straně je to možnost přiučit se něco nového a rozšířit své portfolio služeb. Na straně druhé jde o možnost naučit se chápat zdraví a pohodu jako celost, nikoliv jako souhrn jednotlivých částí.

Postup při ájurvédské masáži

Ájurvédská masáž začíná lehkým ošetřením těla bylinným olejem. Při tomto procesu se zvyšuje tok krve a lymfy v těle, což pomáhá odplavovat toxiny. Masér pak aplikuje tlak na specifické body na těle, které jsou spojeny s energetickými kanály, známými jako nádí. Tato část masáže je navržena tak, aby dosáhla hlubokého pocitu relaxace a klidu.

Po této fázi následuje podrobný masážní plán, který je přizpůsoben individuálním potřebám každého klienta. Na závěr je provedena lehká masáž hlavy a obličeje k uvolnění napětí a stresu.

Výhody ájurvédské masáže v wellness programu

Ájurvédská masáž nabízí řadu výhod jak pro tělo, tak i pro mysl. Z hlediska těla pomáhá zlepšovat cirkulaci, detoxifikovat tělo a zlepšovat flexibilitu. Z hlediska mysli poskytuje klid a uvolnění, pomáhá redukovat stres a podporovat lepší spánek.

Jednou z nejlepších věcí na ájurvédské masáži je, že je vhodná pro všechny věkové skupiny a může být přizpůsobena individuálním potřebám každého člověka. Takže ať už hledáte způsob, jak se zbavit bolesti zad, stresu z práce nebo se prostě potřebujete na chvíli zastavit a zhluboka se nadechnout, ájurvédská masáž může být právě to, co hledáte.

Na závěr

Když jsem ve vysokých tatrách jednou na ledovci málem ztratila botu, našla jsem tam nádherný wellness hotel. Do doby, než jsem si uvědomila, že vlastně nejsem na wellness, ale na turistické výpravě, mi bylo jasné, že wellness je moje něco. Od té doby se věnuji wellness jako takovému a lásku k ájurvédské masáži jsem objevila během jedné návštěvy wellness centra v Indii.

Ájurvédská masáž je tedy nejen luxusní procedura, ale také skvělý nástroj pro udržení dobrého zdraví a pohody. Takže pokud hledáte způsob, jak obohatit svůj wellness program o něco nového a unikátního, rozhodně byste měli zvážit zařazení ájurvédské masáže. Nejenže vám to přinese úžasné zážitky, ale také se naučíte něčemu novému a unikátnímu.

Napsat komentář