Anticelulitidní masáž: Mýty a fakta

Anticelulitidní masáž: Mýty a fakta
od Zuzana Jakubcova z 14.08.2023

Anticelulitidní masáž: Mýty a fakta

Úvod do světa anticelulitidní masáže

Jak si mnozí z vás mohou vzpomenout, začala jsem věnovat pozornost masážím a wellness před několika lety, když jsem byla těhotná se Silvií. Byla to pro mě doba velkých změn a já jsem potřebovala najít způsob, jak se uvolnit a přijmout všechny nové výzvy a zkušenosti. Bylo to v té době, když mi můj manžel Lukáš navrhl, abych zkusila anticelulitidní masáž. Dnes vám přináším podrobný a detailní článek o mýtech a faktech ohledně anticelulitidní masáže.

Co je to vlastně anticelulitidní masáž?

Tak co je to vlastně anticelulitidní masáž? Mnozí z vás si jistě myslí, že jde o nějaký magický trik, který zázračně smaže celulitidu. No, není to tak úplně pravda. Anticelulitidní masáž je speciální technika masáže, která je zaměřená na stimulaci lymfatického systému a zlepšení cirkulace knihy. Její hlavním cílem je pomoci tělu zbavit se toxinů a odumřelých buněk, které se hromadí pod kůží a vytvoří tak tzv. "pomerančovou kůži".

Mýty o anticelulitidní masáži

Kolem anticelulitidní masáže koluje spousta mýtů. Například, jedním z nejrozšířenějších je, že je to bolestivá procedura. Ale není tomu tak. Samozřejmě, intenzita masáže závisí na individuální citlivosti osoby, ale většinou by měla být spíše příjemná a uvolňující. Dalším mýtem je, že anticelulitidní masáž je pouze pro ženy. To je další nesmysl. I když celulitida postihuje více žen než mužů (vzhledem k anatomickým rozdílům), mohou ji mít i muži a mohou z této masáže taktéž profitovat.

Fakta o anticelulitidní masáži

Mezi nejoblíbenější a nejužitečnější fakta o anticelulitidní masáži patří: je skvělým způsobem, jak se zbavit stresu a napětí, podporuje odbourávání toxinů z těla, zlepšuje krevní oběh a pomáhá zvyšovat elasticitu kůže. Dalším skutečností je, že anticelulitidní masáže, pokud jsou prováděny pravidelně, mohou skutečně vedet ke snížení vzhledu celulitidy. Na druhou stranu, nestačí jen masáže. Je důležité udržovat zdravý životní styl, pohyb a stravu.

A jak na to v praxi?

Nyní, když už víte, co je anticelulitidní masáž, jaké jsou o ní mýty a jaká jsou fakta, jak na to v praxi? Kde začít? Jaké techniky používat? Co očekávat? Nezáleží na tom, jestli jste zkušený masér, nebo úplný začátečník. Rozhodně není třeba se ničeho bát. Prvním krokem je najít správného terapeuta. Pokud se rozhodnete masáž vyzkoušet doma, doporučuji začít pomalu a jemně.Je také důležité se zaměřit na správnou techniku. Anticelulitidní masáž by měla být prováděna ve směru hodinových ručiček, směrem nahoru a dolů a také do stran. A co je nejdůležitější, měli bychom si pamatovat, že klíčem k úspěchu je pravidelnost a trpělivost. Takže, jestli máte doma celulitidu a chtěli byste ji redukovat, zkuste anticelulitidní masáž. Možná vás překvapí její výsledky!

Napsat komentář