Co dělat po Lymfodrenáži?

Co dělat po Lymfodrenáži?
od Alžběta Sýkorová z 13.10.2023

Co je Lymfodrenáž a proč je důležitá?

Je pravda, že lymfodrenáž může být na první pohled trochu záhadný pojem. Ale zkrátka, jde o proceduru, která napomáhá správnému chodu lymfatického systému – tedy systému v těle, který se stará o odplavování toxických látek. Měla jsem to štěstí, že jsem se o této technice dozvěděla náhodou od kamarádky. Ta totiž prošla několikrát lymfodrenáží kvůli otokům, kterými trpěla. A nutno podotknout, že s výsledky byla maximálně spokojená. A právě to mě přimělo se o tuto problematiku více zajímat.

Potřebujeme vědět více o Lymfodrenáži

V zájmu maximalizace výhod lymfodrenáže je důležité především vědět, co tato procedura vlastně obnáší. Lymfodrenáž je masážní technika, která stimuluje lymfatický systém a pomáhá tak odstraňovat toxické látky z těla. Její výhody jsou neocenitelné, ať už jde o omlazení pleti, odstranění otoků, redukci celulitidy, urychlení hojení po plastických operacích, nebo i zlepšení celkového zdraví. Během masáže se provádějí jemné a rytmické pohyby, které stimulují lymfatický systém a podněcují tak průtok lymfy.

Jak se Lymfodrenáž provádí

Samotná procedura je poměrně jednoduchá a nemusíte se ničeho bát. Na začátku léčby se stanoví celkový rozsah lymfodrenáže podle potřeb pacienta. Masáž se provádí na celém těle, zpravidla se začíná u nohou a končí na pánvi. Před lymfodrenáží je třeba dodržet pár zásad pro maximalizaci jejího účinku. Například byste měli pít hodně vody, abyste podpořili hydrataci těla.

Co dělat po Lymfodrenáži?

A teď se dostáváme k hlavnímu bodu - Co dělat po lymfodrenáži? A co je na tom tak zvláštního? Po masáži, lymfatický systém zůstane aktivní ještě několik hodin. Z toho důvodu je potřeba dbát na několik zásad. Omezte konzumaci alkoholu a kofeinu, jelikož tyto látky zatěžují ledviny a mohou způsobit dehydrataci. Měli byste také dodržovat pitný režim, jelikož voda pomáhá odplavit toxiny z těla. Po lymfodrenáži je ideální se vyhnout těžkým fyzickým aktivitám a spíše si odpočinout.

Přechod na zdravou stravu

Může se to zdát jako klišé, ale zdravá strava opravdu hraje klíčovou roli v procesu detoxikace. Můžete se rozhodnout pro stravu bohatou na antioxidanty, které podporují odstraňování toxinů z těla. Zvláštní pozornost byste měli věnovat potravinám jako jsou ořechy, semena, ovoce a zelenina. Je také dobré omezit konzumaci soli, jelikož sůl zvyšuje retenci vody v těle a může způsobit otoky.

Lymfodrenáž jako součást zdravého životního stylu

Spíše než jako některou jednotlivou proceduru byste měli lymfodrenáž vnímat jako součást celkové cesty za zdravým životním stylem. Ideální je kombinovat ji s jinými zdravými návyky jako je pravidelné cvičení, dostatek spánku a správnou hydratací. Všechny tyto činnosti společně podporují fungování lymfatického systému a celkové zdraví.

Věřte mi na slovo, lymfodrenáž je úžasná věc a může vám přinést hromadu benefitů. Ať už jde o zlepšení vzhledu vaší pleti, snížení otoků nebo zlepšení celkového zdraví. Ať už máte jakýkoli problém, lymfodrenáž může být skvělým řešením! Ale pamatujte, nejdůležitější je co děláte po lymfodrenáži. A nyní již víte co a jak.

Závěrečné myšlenky

Je fantastické vidět, kolik lidí se začíná o lymfodrenáž zajímat a jak roste pochopení jejího významu pro naše zdraví. Ať už jste na cestě ke zlepšení svého zdraví, nebo se snažíte o co nejlepší výsledky po plastické operaci, lymfodrenáž může být skvělým pomocníkem. Nezapomeňte, že po lymfodrenáži je důležité dodržovat pitný režim, zdravou stravu a dostatek odpočinku. Jsem si jistá, že pokud toto všechno dodržíte, budete s výsledky maximálně spokojeni.

Tak neváhejte a začněte svou cestu lymfodrenáží, věřím, že vám to pomůže tak, jako pomohlo mně. A pamatujte, lymfodrenáž je více než jen masáž, je to cesta ke zdraví. Přeji vám hodně štěstí!

Napsat komentář