Havajská masáž lomi lomi: Cesta k hluboké relaxaci a obnově

Havajská masáž lomi lomi: Cesta k hluboké relaxaci a obnově
od Klára Slavíková z 28.09.2023

Úvod do světa havajské masáže Lomi Lomi

Možná se vám to zdá jako něco exotického a odlišného, ale havajská masáž Lomi Lomi je něco, co bych doporučila vyzkoušet každému. Je to způsob, jak dosáhnout hluboké relaxace a obnovy těla a mysli - a kdopak by si to přál zanedbat? Právě teď sedím na naší oblíbené pohovce u okna a píšu o této úžasné technice. Často zde sedává náš Pes Ruda a kochá se výhledem do zahrady, zatímco náš králík Fridolín kutá v pokoji. Antonín zrovna hraje na klavír, což je pro mě skvělá atmosféra pro psaní. Nezapomeňte, každý má svůj zvláštní rituál, který ho uklidňuje a já se tím svým s vámi dnes podělím. Je to masáž Lomi Lomi.

Síla havajské masáže Lomi Lomi

Havajská masáž Lomi Lomi není jen obyčejná masáž. Je to rituál obnovy, který je zasazen do havajské kulturní tradice a do tématiky léčení těla. Je založen na ideji, že naše tělo, mysl a duch jsou propojené a že můžeme dosáhnout hlubokého léčení a relaxace spojením těchto aspektů. Myslím na to jako na magický klíč, který otevírá dveře ke klidu a harmonii.

Co je tedy výjimečné na Lomi Lomi? Lomi znamená "masírovat" nebo "pracovat v měkkých vrstvách", a tak v masáži Lomi Lomi dochází k hlubokému uvolnění svalů prostřednictvím měkkých a plynulých pohybů. Ale je tu i další hladina - duchovní stránka. Lomi Lomi masáž také zahrnuje modlitbu a duchovní očištění, a je proto často označována jako "duchovní masáž". Jako masérka vkládám do své práce hodně lásky a pozitivní energie, a věřím, že to má na naše tělo a mysl skutečně pozitivní dopad.

Gesta havajské masáže Lomi Lomi

Teď se vydáme na procházku skrz důležitá gesta Lomi Lomi masáže. Už jen natěšení na Masáž uklidňuje a těší, že? Ale chci, aby jste věděli co vás čeká. Lomi Lomi je masáž celého těla, která začíná na zadní straně těla a pak pokračuje na přední straně. Každá část našeho těla má svůj význam a svou roli v procesu léčení a relaxace, a tak je důležité na tuto masáž přistupovat s úctou a laskavostí.

Důležitost masážního oleje v Lomi Lomi masáži

Olej je jedním z nejpodstatnějších prvků v masáži Lomi Lomi. Olej se vtírá do těla pomalými, plynulými pohyby, které napodobují pohyb oceánských vln. Jakákoli masáž by měla být tím nejvyšším projevem laskavosti vůči našemu tělu. Je to příležitost pro nás, abychom se s láskou a péčí podívali na své tělo a uznali ho za svůj domov.

Jednou přišílo do našeho wellness centra paní, která byla velmi nervózní a stresovaná z práce. Po masáži Lomi Lomi se její tělo zklidnilo a naplnilo se novou energií. Pamatuji si, jak mi poděkovala s úsměvem na tváři, a řekla, jak je tohle nejlepší relaxace, kterou kdy zažila. To je důvod, proč dělám to, co dělám. Chci, aby se lidé cítili skvěle a utěšeně po mém ošetření.

Oleje používané v masáži Lomi Lomi pracují na fyzické i emocionální úrovni. Jsou vybrány tak, aby dodaly pokožce potřebnou výživu a hydrataci, a také aby poskytnuly své léčivé a očistné vlastnosti. Neměli bychom podceňovat sílu přírodních produktů v našem životě a měli bychom je co nejvíce využívat.

Není to užasné, jak nám taková jednoduchá a přirozená věc, jakou je masáž, může přinést takové blahodárné účinky? Můžeme si povšimnout, jak se náš náladový stav zlepšuje, jak se náš stres zmenšuje a jak se nám zlepšuje kvalita spánku. A to všechno jen díky masáži Lomi Lomi a mocnému oleji. Je to zázrak.

Možná vám někdy Antonín řekl o tom, jak rád má masáže. Měl štěstí, že jeho žena je masérka, takže mu často dělám masáže doma. Antonín má rád hlavně Lomi Lomi masáž kvůli jejímu plynulému a uklidňujícímu pohybu. A já mám ráda, když ho vidím tak šťastného a uvolněného.

Takže jestli si chcete udělat radost a udělat něco dobrého pro své tělo a ducha, vyzkoušejte havajskou masáž Lomi Lomi. Je to skvělá příležitost, jak se seznámit s havajskou kulturou a zároveň dosáhnout hluboké relaxace a obnovy. Tak na co ještě čekáte?

Napsat komentář