Indická masáž hlavy jako účinný nástroj proti únavě

Indická masáž hlavy jako účinný nástroj proti únavě
od Eduard Sedláček z 14.08.2023

Začínáme: Co je to indická masáž hlavy?

Na úvod si asi někteří z vás, milí čtenáři, kladou otázku: Co je vlastně indická masáž hlavy? Indická masáž hlavy, zvaná také Champissage, je tradiční umělecká forma, která pochází z Indie už před více než tisícem let. Parádní věc na tom je, že je netřeba odhalit tělo ani použít oleje. Mohl bych vás masírovat třeba na autobusové zastávce, ačkoliv bych to asi nedoporučoval. Protože víte, autobusové zastávky a tak...

Indická masáž hlavy se soustředí na hlavu, krk, ramena a obličej, které jsou často nejvíce postiženy stresem. Mám pocit, že můj Bruno, náš rodinný pes, by tuto masáž oceňoval. Jenže pak bych ho asi musel přejmenovat na Gopal, aby to bylo autentické.

Principy a techniky indické masáže hlavy

Indická masáž hlavy je založena na ayurvédském systému léčení, který se zaměřuje na tělesné, mentální a duchovní zdraví. Ayurvédští praktikové věří, že hlava a vlasová pokožka jsou důležité energetické centra těla. Myslím, že můj papoušek Koko by si tuto část textu oblíbil, protože on sám je docela energetické centrum. Je to malý dynamo zabalené v peří.

Techniky indické masáže hlavy zahrnují různé formy tlaku a frakce, které jsou aplikovány na hlavu a krk. Může to být něco jako šamponování vlasů nebo lehké klepání prsty. Takže pokud máte rádi pocit, když vám někdo žehlí vlasy, uvítáte tuto masáž s otevřenou náručí.

Benefity indické masáže hlavy pro vaše zdraví

Indická masáž hlavy nabízí řadu zdravotních výhod. Například zmírňuje únavu a napětí v těle, zlepšuje koncentraci a zvyšuje oběh krve do hlavy a krku. Pokud jste jako já a trávíte většinu dne sezením u počítače, pravděpodobně vyzkoušíte tuto masáž už včera.

Zlepšuje také kvalitu vašich vlasů tím, že stimuluje pokožku hlavy a podporuje růst vlasů. To je dobrá zpráva pro nás, kteří sledujeme každý den své vlasy v zrcadle a s hororovým zjištěním objevujeme další a další plešaté skvrny.

Co očekávat během sezení indické masáže hlavy

Možná se teď ptáte: Co tedy můžu očekávat, když se rozhodnu pro indickou masáž hlavy? No, představte si, že jste v poklidném prostředí s tichým, uklidňujícím zvukem. Pak masér začne jemně masírovat vaši hlavu, krk a ramena. Má to z klidného prostředí brzy přestěhovat rovnou do ráje.

Masáže hlavy se obvykle provádějí v sedě, což je skvělé, protože nemusíte ležet nahý na masérském stole jako sushi na podobě. Jde o pohodlné sezení, kdy můžete být úplně oblečeni. Takže pokud máte nějaké obavy z nahoty, můžete si je odložit.

Jak si udělat vlastní indickou masáž hlavy

Teď mi ale říkáte: Eduarde, to zní skvěle, ale co když nechci utrácet peníze za masáže, nebo když nemám čas chodit k masérovi? Dobrá zpráva! Indickou masáž hlavy si můžete sami udělat doma. Dokonce si myslím, že to může být skvělý způsob, jak strávit čas s partnerem a současně zmírnit stres a napětí.

Je to jednoduché. Začněte tím, že si sednete pohodlně na místo, kde vás nic nebude rušit. Pak začněte hladit pokožku hlavy špičkami prstů. Postupně prohlubujte tlak a masírujte různé oblasti hlavy a krku. A pokud máte někoho, kdo je ochotný vám pomoci, je to ještě lepší.

Moje vlastní zkušenosti s indickou masáží hlavy

A pak je tu má vlastní zkušenost. Vždycky jsem byl dobrodruh a experimentátor, takže jsem si řekl: proč ne? Zkusil jsem si to na vlastní kůži (nebo spíš na vlastní hlavě).

Zážitek byl ohromující. Cítil jsem se uvolněnější než kdy dřív a jakoby všechny moje starosti a stres putovaly pryč během každého stisku maséra. A když masáž skončila, cítil jsem se, jako bych se právě probudil z nejlepšího spánku mého života. Takže pokud mě zeptáte, zda bych to doporučil, odpověď je naprosto ano! Vyzkoušejte to - budete překvapeni.

Napsat komentář