Jak aromaterapeutická masáž pomáhá při úzkosti

Jak aromaterapeutická masáž pomáhá při úzkosti
od Alžběta Sýkorová z 14.08.2023

Rozumění aromaterapii

Už od chvíle, kdy můj pes Sezam ještě byl štěně, si vzpomínám na vůni jeho štěněcího šamponu. Bylo to cosi jako zlato s nádechem vanilky a vetiveru, a vždycky mi to připomínalo domov. Díky této jedinečné vůni jsem zjistila, jak silný je náš smysl pro vůni a jak velký dopad to má na náš každodenní život. Moje touha poznat více o silách esenciálních olejů a jejich potenciálu mi otevřela dveře k světu aromaterapie. A právě o tom chci mluvit dnes.

Aromaterapie je prastará metoda podporující tělesné a duševní zdraví člověka skrze vůně esenciálních olejů. Tito oleje jsou extrahováni z různých částí rostlin a obsahují fytochemické látky, které mají léčebné účinky na tělo i mysl.

Aromaterapeutická masáž a úzkost

Možná máte zkušenost s tím, jaký dopad má úzkost na naše životy. I já sama jsem prošla nějakými těžkými časy, kdy byl stres a úzkost neodmyslitelnou součástí mé existence. V těchto chvílích jsem hledala různé cesty, jak tuto situaci zmírnit.

A právě v té době jsem narazila na aromaterapeutickou masáž. Jak jsem předtím žila bez této terapie, je mi dosud záhadou. Aromaterapeutická masáž mě oslovila v první řadě pro svůj komplexní přístup. Spojuje v sobě totiž léčivé účinky esenciálních olejů a terapeutické dotyky. Tato kombinace přináší mimořádné výsledky při zmírňování příznaků úzkosti.

Proč je aromaterapeutická masáž tak efektivní?

Pokud jste někdy prošli fází úzkosti, víte, jak hluboko to může zasáhnout do vašeho těla i mysli. Úzkost se neomezuje pouze na mentální obtíže, ale může způsobovat také fyzické problémy, jako je napětí a bolest svalů.

A tady přichází na řadu právě aromaterapeutická masáž. Díky kombinaci terapeutického dotyku a esenciálních olejů dokáže uvolnit napětí ve svalech i emocionální napětí. Oleje jako levandule, růže nebo ylang-ylang jsou známy pro své účinky na uklidnění mysli a těla. Aromaterapeutická masáž těchto olejů do pokožky navíc umožňuje olejem proniknout do krve a působit tak na celé tělo.

Jak si můžete udělat aromaterapeutickou masáž doma?

Jistě, není jako profesionální masáž. Ale co když vám občas chybí čas nebo finance a přesto chcete využít blahodárné účinky aromaterapeutické masáže? Nevěšte hlavu, dá se to i doma. A já vám řeknu jak.

První věc, kterou budete potřebovat, jsou esenciální oleje. Vyberte si oleje, které vás relaxují a uklidňují. Já osobně nejčastěji používám levanduli a bergamot. Neméně důležité je vybrat také doprovodný olej. To je olej, kterým budete směšovat esenciální oleje. Já nejčastěji používám mandlový olej nebo jojobový olej.

Moje osobní zkušenost

Před několika lety, když jsme se s Radkou cítili dost vyčerpaní po narození našeho mladšího syna, jsem začala pátrat po způsobech, jak se lépe vyspat a jak zvládnout běžné rodinné kaos. Začala jsem se více zajímat o aromaterapii a vyzkoušela jsem si jednu domácí masáž.

Byla jsem překvapená, jak moc mě to uklidnilo a pomohlo mi lépe spát. Od té doby jsem si udržovala pravidelnou rutinu aromaterapeutických masáží a začala jsem do života své rodiny začlenit více aromaterapie.

Napsat komentář