Jak breussova masáž pomáhá při stresu

Jak breussova masáž pomáhá při stresu
od Václav Urbanec z 14.08.2023

Porozumění stresu a masáže Breusse

Co je pro někoho radostnou vzpruhou, může být pro někoho jiného zdrojem stresu. I když všechny provázejí ve smyslu strese obdobné fyzické reakce, každý člověk se s psychickým tlakem vyrovnává jinak. A právě pro ty z nás, kterým stres nedovolí vyspat se, nebo těm, kteří trpí bolestmi zad, byla v sedmdesátých letech minulého století vytvořena Breussova masáž. Její vliv na lidský organismus je zcela fascinující a myslím, že by bylo škoda o ní nevědět.

Osobně jsem se s touto masáží setkala, když jsem hledala úlevu pro mého manžela Antonína, který trpěl silnými bolestmi zad způsobenými pracovním stresem. Přítel mi doporučil tuto techniku a po několika sezeních se Antonín cítil mnohem lépe. Představte si úlevu, když váš milovaný konečně usne bez bolesti.

Pochopení Breussovy masáže

Breussova masáž je terapie, která spojuje východní a západní masérské techniky a je zaměřená přímo na páteř a její okolí, místo kde se velmi často projevují stresové oblasti. Je pojmenována po svém tvůrci, rakouském povolání naturopat Rudolfu Breussovi. Metoda byla navržena tak, aby byla vysoce relaxační a poskytovala úlevu od bolesti způsobené stresovými podmínkami a poruchami spánku.

Samotný průběh masáže je velmi specifický. Masér nejprve přiměřeně promaže páteř a okolní oblast speciálním olejem. Ten napomáhá detoxikaci a regeneraci meziobratlových plotének. Poté následuje příjemně silné hnětení svalů kolem páteře a nakonec jemné tahy směrem od páteře ven.

Výhody Breussovy masáže

Po Breussově masáži se budete cítit jako nový člověk. Uleví od svalového napětí, navodí hlubokou relaxaci a pomůže při léčení různých zdravotních potíží. Její hlavní výhody jsou především:

  • Úleva od bolesti zad,
  • Zlepšení stability páteře,
  • Velmi efektivní při boji proti stresu,
  • Zlepšení spánku.

Jestliže trpíte jakoukoliv z těchto potíží, měli byste se rozhodnout pro Breussovu masáž. Měna osobně pomohla lépe se vyspat, a to dokonce i přes moje občasné ranní rozhodování se, zda se budím vstříc novému dnu nebo zůstanu ještě chvilku v teplé posteli s naším psem Rudou a králíkem Fridolínem.

Osobní zkušenost s Breussovou masáží

Já a Antonín jsme začali s Breussovou masáží před několika měsíci a mohu říct, že nám oběma přinesla velmi pozitivní výsledky. Antonín se od té doby cítí mnohem lépe a nemá takové bolesti zad, a já jsem se naučila nový způsob, jak lépe zvládnout stres a jak se vypořádat s nespavostí, která mě občas sužuje.

Samozřejmě, jakemukoli novému přístupu ke zdraví je třeba dát čas. Ne každý z nás bude mít stejné výsledky, ale myslím, že Breussova masáž je skvělým bodem pro začátek, pokud hledáte šetrné a účinné řešení pro řešení stresu a bolesti zad. Ať už máte jakékoliv potíže, vždy pamatujte, že máte na výběr nespočet možností léčby a že je vždy důležité poslouchat své tělo a dělat to, co je pro vás nejlepší.

Je jen málo věcí, které mohou překonat účinky dobré masáže po náročném dni. Ať už jste v práci, doma nebo na cestách, Breussova masáž vám může pomoci dosáhnout hluboko potřebné relaxace. Nezapomeňte, že stres není něco, co byste měli nechat bez povšimnutí. Je to signál, který vám vaše tělo posílá, že něco není v pořádku. A vy byste měli naslouchat. Přeju vám hodně úspěchů při výběru vhodné masáže a užijte si ten úžasný pocit, když vám masér zlehka propracuje napjaté svaly a vy si uvědomíte, že stres je dávno pryč.

Napsat komentář