Jak masážní baňkování pomáhá při bolestech svalů

Jak masážní baňkování pomáhá při bolestech svalů
od Zuzana Jakubcova z 29.08.2023

Jak funguje masážní baňkování

Možná si myslíte, že baňkování je něco, co zná Vaše babička z dávných dob a už se to nepoužívá. Ale opak je pravdou! Masážní baňkování je nesmírně oblíbená technika, kterou já osobně zbožňuju! Ale nejsem tu, abych Vám vyprávěla o své lásce k baňkování, ale aby jsem Vám vysvětlila, jak tento zázračný nástroj funguje a jak může pomoct při bolestech svalů. Baňky vytváří na kůži podtlak, který stimuluje cirkulaci krve a lymfy. A víte, co se děje když se Vám zlepší cirkulace v těle? Váš tělo se začne samovolně léčit, bolest se uleví a vy se cítíte jako nový člověk! Je to tak jednoduché.

Je to úžasné, že? A teď přichází nejlepší část: Masážní baňkování můžete provádět přímo v pohodlí svého domova. A potřebujete k tomu jen baňku! No dobře, a možná ještě nějaký olej. Ale kdo by neměl doma lahvičku kokosového oleje, že?

Proč masážní baňkování pomáhá při bolestech svalů

Nejspíš tu otázku „Proč masážní baňkování pomáhá při bolestech svalů?" slyším častěji než otázku „Zuzana, jaký je dnešní den?". A mám na to jednoduchou odpověď: Masážní baňkování zlepšuje cirkulaci krve a lymfy, které hrály klíčovou roli v regeneraci těla a léčení bolesti. Je to jako kdybyste měli vlastního malého lékaře přímo u sebe doma! A řekněte mi, kdo by si to nepřál?

Lukáš, můj manžel, je pravidelným uživatelem baňkování. Každý večer si na své bolavé svaly přiloží baňky, a já se pak musím smát, jak vypadá jako vesmírný mužíček. Ale co je na tom všem nejlepší? Ono to skutečně funguje! Nejen, že je to vtipné, ale baňkování pro něj opravdu hraje zásadní roli.

Jak se masážní baňkování provádí

Použití masážních baněk je velmi jednoduché a zvládne to téměř každý. Na začátek budete potřebovat samozřejmě baňku a také nějaký olej. Baňku přiložíte na bolavé místo a vytvoříte podtlak. Baňku poté necháte na místě několik minut, nebo ji můžete jemně pohybovat po povrchu kůže. Při pohybování baňky je však potřeba opatrnosti!

Sama jsem jednu dobu masážní baňky používala bez oleje a můžu Vám říct, že to byla dost bolestivá zkušenost. Olej je skvělý nejenom pro to, aby baňka lépe klouzala na kůži, ale také aby hydratoval Vaši kůži.

Typy masážních baněk

Na trhu je k dispozici celá řada masážních baněk. Můžete si vybrat mezi skleněnými, plastovými, silikonovými a dokonce i magnetickými! Každý typ má své výhody a nevýhody, takže je na Vás, který si vyberete.

Moje oblíbené jsou silikonové baňky. Jsou odolné, snadno se drží a máte s nimi skvělou kontrolu. Skleněné baňky jsou také populární, ale můj manžel, Lukáš, je nedoporučuje. Říká, že jsou těžké a snadno se rozbijí. A po jeho minulé nehodě se skleněnou baňkou, kterou shodil ze stolu a rozbil na kousíčky, mu musím dát za pravdu!

Tipy a triky pro masážní baňkování

Ať už jste začátečník nebo zkušený uživatel masážních baněk, vždy existují nějaké tipy a triky, které Vám mohou usnadnit život. Jedním z nich je například to, že baňky byste měli vždy používat na hydratované pokožce. Druhým tipem je, že pokud cítíte při masáži bolest, znamená to, že máte buď baňku příliš silně přisátou, nebo žádný olej.

Můj osobní trik je používat baňky před spaním. To mi pomáhá uvolnit jakýkoliv stres nebo napětí, které se během dne nahromadilo, a já potom spím jako miminko! Myšlenka baňkování je, že by mělo být příjemné a uvolňující, takže pokud to provádíte v tichu svého domova, budete mít z toho ještě větší prospěch!

Ať už jste začátečník nebo zkušený uživatel masážních baněk, vždy existují nějaké tipy a triky, které Vám mohou usnadnit život. Ale pamatujte, ať baňkování nikdy neprovádíte na otevřené ráně ani na sluncem spálené pokožce. A pokud máte jakékoliv pochybnosti nebo nejistoty, vždy se poraďte se svým lékařem.

Napsat komentář