Jak si vybrat terapeuta pro těhotenskou masáž

Jak si vybrat terapeuta pro těhotenskou masáž
od Klára Slavíková z 14.08.2023

Proč je těhotenská masáž důležitá?

Už jste někdy zvažovala těhotenskou masáž? Já ano. Nejprve mi přišla jako luxus, který si nemohu dovolit. Po těch těhotenských bolestech však přišel čas, kdy jsem se rozhodla pro masáž. A protože mluvím o tom, jak jsem si vybrala svého terapeuta pro těhotenskou masáž, dovolte mi sdílet s vámi svůj příběh.

Na úvod bych ráda sdělila jednu věc: těhotenská masáž je neocenitelná. Nejenže pomáhá zmírnit bolest a napětí ve svalstvu, které těhotenství přináší, ale také podporuje celkový pocit blahobytu a klidu. A v tomto období si to můžeme dovolit, že?

Výběr terapeuta: Základní kritéria

Když jsem si začala vybírat svého terapeuta pro těhotenskou masáž, uvědomila jsem si, že proces výběru tohoto pracovníka nemůže být náhodný. Koneckonců, masér pracuje s vašim tělem v jednom z nejcitlivějších období svého života. Vybrala jsem si terapeuta, který měl zkušenosti s těhotenskou masáží a který měl vzdělání v oblasti gynekologie a porodnictví. Bylo důležité, aby terapeut měl vědomosti o anatomii a fyziologii těhotné ženy.

Neměla jsem odvahu svěřit se terapeutovi, který neměl příslušné vzdělání v oblasti masáže pro těhotné ženy. Bylo mi jasné, že i když bude mít nejlepší úmysly, bez příslušných znalostí by mohl ublížit jak mě, tak mému nenarozenému dítěti. Ale jakmile jsem našla maséra, který splňoval moje kritéria, měla jsem pocit, že jsem udělala to nejlepší pro sebe a své dítě.

Očekávání od terapeuta

Všechno je o komunikaci, že? Stejně tak při hledání toho správného terapeuta. Musela jsem mít jasno v tom, co od terapeuta očekávám a co potřebuji. Moje očekávání byla jednoduchá: chtěla jsem, aby mě terapeut vyslechl, aby věnoval pozornost mým obavám a respektoval moje hranice. Je důležité, aby terapeut nevnímal těhotenskou masáž jen jako další službu, ale jako něco mnohem hlubšího. Pro mě to bylo o propojení s mým tělem a mým budoucím dítětem, aby se těhotenství stalo co nejpříjemnějším obdobím.

Pochopení těhotenských potřeb

Našla jsem svého terapeuta, který splňoval všechny kritéria a očekávání, ale co ještě dál? Co jsem očekávala od těhotenské masáže? Žádný obyčejný zájem, pochopení mých potřeb! Bylo mi jasné, že jako těhotná žena mám unikátní potřeby, které se liší od běžných klientů.

Byla jsem ráda, že můj terapeut si všiml těchto zvláštních potřeb - potřeby, které jsou pro těhotné ženy specifické. Díky tomu měla masáž větší účinek a já se cítila skvěle.

Soulad s těhotenskou masáží

Terapeut, který rozumí, co to znamená být těhotná, může poskytnout komplexní péči. Zvolila jsem terapeuta, který nebyl jen masér, ale také poradce v otázkách těhotenství. Bylo mi jasné, že se jedná o zkušeného a kvalifikovaného odborníka, který mě dokáže vést těhotenstvím od začátku až do konce.

Rozhodnutí pro konkrétního terapeuta bylo pro mě snadné, když jsem viděla, že se jedná o někoho, kdo rozumí, co to znamená být těhotná. A to vše bez nutnosti obětování kvality poskytovaných služeb.

Důvěra v terapeuta

Bez důvěry nemůže být ani správný terapeut. Rozhodla jsem se, že bez důvěry se dostanu jen tak daleko. Můj terapeut pro těhotenské masáže byl někdo, komu jsem bezvýhradně důvěřovala, a to bylo jedno z nejdůležitějších kritérií při výběru.

Nic není důležitější než moje pohodlí a bezpečí, a stejně tak pohodlí a bezpečí mého nenarozeného dítěte. Těhotenskou masáž bych doporučila každé těhotné ženě - ale také bych jí poradila, aby našla terapeuta, kterému může plně důvěřovat.

Napsat komentář