Jak získat zpět svoji postavu po porodu: Efektivní rady a cvičení

Jak získat zpět svoji postavu po porodu: Efektivní rady a cvičení
od Václav Urbanec z 18.01.2024

Pochopení změn těla po porodu

Po porodu může být pro mnohé ženy náročné vyrovnat se s tím, jak jejich tělo vypadá. Je normální, že se bříško nevrátí hned do své původní formy. Uvolnění břišních svalů, roztažená kůže a navýšená tělesná hmotnost jsou běžné jevy. Nejprve je důležité pochopit, že vaše tělo vykonalo obrovský kus práce a potřebuje čas na regeneraci. Tato část se zaměří na to, proč se tělo po porodu mění, a co můžete očekávat během procesu návratu k dřívější kondici.

Stahování břicha - ano či ne?

Stahování břicha po porodu je běžně diskutované téma. Některé nové matky jsou pro stahovací pásy a prádlo nadšené, jiné zase skeptické. Povíme si o tom, proč by mohlo být stahování pro některé vhodné a jaké stahovací pomůcky jsou na trhu k dispozici. Dále se zaměříme na to, jaké jsou dlouhodobější a bezpečnější metody pro stahování břicha.

Zdravá dieta pro nové matky

Klíčem k získání postavy zpět je rovněž vhodná a vyvážená strava. V této části se podíváme na to, které potraviny jsou pro vás po porodu nejlepší, jakým způsobem můžete podpořit hubnutí, aniž byste ohrozili kvalitu mateřského mléka, pokud kojíte. Zabýváme se tím, že zdravý jídelníček by měl být flexibilní a měl by respektovat individuální potřeby každé matky.

Fitness rutiny vhodné po porodu

Správná cvičební rutina může významně napomoci vracení postavy do původní formy. Projdeme si, jaké typy cvičení jsou po porodu nejvhodnější, na co byste měla být při cvičení opatrná a jak si vytvořit cvičební plán, který vám bude vyhovovat. Ať už jste milovnice jogy, příznivkyně rychlých HIIT tréninků, nebo preferujete klidnější formy pohybu, najdeme něco pro každou z vás.

Význam odpočinku a regenerace

Odpočinek je stejně důležitý jako dieta a cvičení. V této sekci se dozvíte, proč je klíčové zařadit do vašeho plánu dostatek spánku, relaxace a jak toho dosáhnout i přes náročný nový režim péče o dítě. Budeme diskutovat o vlivu stresu na hubnutí a jaké techniky odpočinku mohou pomoci v rychlejší rekonvalescenci po porodu.

Psychické wellbeing a sebeláska

Poslední, ale rozhodně ne méně důležitou částí je vaše psychické wellbeing. Mít bříško po porodu je běžné a není důvodem k negativním myšlenkám o sobě samé. Zde probereme, jaký vliv mají na vaše tělo emocionální faktory, jak si zachovat pozitivní myšlení a proč je sebeláska klíčová na cestě ke zlepšení. Moc dobře vím, že jak Jana, tak i já jsme museli s podobnými výzvami bojovat po příchodu našeho malého ratolesti.

Napsat komentář