Oživte své smysly relaxační masáží

Oživte své smysly relaxační masáží
od Lukáš Příhoda z 18.08.2023

Úvod do světa relaxační masáže

Ráno jsem se probudil, jen abych tak nějak znovu zjistil, že celé tělo mě bolí. No ne docela. Bolí mě šíje, bolí mě záda, dolíčky na rukou a dokonce i prsty na nohou. Dokázal jsem si představit, jak se moje tělo snaží křičet o pomoc, jako když vikingský roh volá do boje. A jako každý rádoby Viking, jsem i já našel svou cestu k vítězství. Navštívil jsem salon relaxační masáže. A ha! Jaké to bylo osvobození! Připadalo mi to jako kdyby mi někdo zmáčkl tlačítko na reset.

Ale co to vlastně je ta relaxační masáž? Relaxační masáž představuje pradávnou terapeutickou techniku, která pomáhá harmonizovat tělo i mysl. Spočívá v aplikaci různých manuálních technik a tlakových bodů na těle, které přinášejí relaxaci, zklidnění a snižují úroveň stresu. Jen tak, pro zajímavost, první zmínky o masážích můžeme najít až 3000 let př. n. l. v Číně.

Typy relaxačních masáží, které byste měli zkusit

Držte se pevně! Právě vám představím několik typů relaxačních masáží, které vám doslova změní život. Můžeme začít s klasickou švédskou masáží. Ta je vhodná pro všechny, kdo trpí bolestmi zad či krční páteří. Přichází na řadu také thajská masáž, při níž jednou zažíváte bolest a v další chvíli nejhlubší relaxaci. A taky je tu balínská masáž, která je proslulá svými aromatickými oleji a dlouhými tahy, kterými doslova vyhlazuje napětí ve vašem těle.

Účinky relaxační masáže na tělo a mysl

Relaxační masáž je nejen způsob, jak se zbavit bolesti a napětí ve svalstvu, ale také účinný způsob, jak se vyrovnat se stresem a úzkostí. Studie ukázaly, že masáž může snížit hladinu kortizolu - hormonu stresu v těle a naopak zvýšit hladinu serotoninu a oxytocinu, které mají pozitivní vliv na naši náladu.

Je to nepopiratelné skutečnosti. Po dobré masáži jsem se cítil jako znovuzrozený. Jako by mi z těla vyprchaly všechny starosti. Moje mysl byla uklidněná, jakoby mi někdo vyfoukl všechny mraky ze hlavy. Na chvíli jsem zapomněl na všechny starosti a mohl jsem se jen ponořit do světa klidu a pohody.

Tipy, jak si správně užít relaxační masáž

Abyste mohli z relaxační masáže získat co nejvíce, mám pro vás několik tipů. Zaprvé, před masáží se snažte vyhnout těžkým jídlům. Tělo by mělo místo trávení věnovat svou energii na relaxaci. Zadruhé, pokud můžete, příjděte na masáž v oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně. A nakonec, nezapomeňte, že klíčem je komunikace s masérkou nebo masérem. Řekněte jim, co vám dělá dobře a co naopak ne.

Pravidelnost relaxačních masáží jako klíč k úspěchu

Většina odborníků doporučuje absolvování relaxační masáže alespoň jednou za měsíc jako optimální frekvenci pro udržení těla v kondici. Je to zvlášť důležité pro lidi, kteří často pracují u počítače, mají sedavé zaměstnání, nebo jsou často pod stresem.

Účinky relaxační masáže a otázky související s těhotenstvím

Pro těhotné ženy je relaxační masáž skvělou volbou. Má řadu pozitivních účinků, pomáhá zmírnit bolesti zad a kloubů, pomáhá relaxovat a snižuje stres. Rovněž podporuje cirkulaci a lymfatický systém, pomáhá snižovat otoky v nohou a zlepšuje kvalitu spánku. Je ovšem nutné konzultovat masáž s vaším lékařem, aby byla přizpůsobena vašim specifickým potřebám a podmínkám.

Konečná myšlenka: Relaxační masáž jako součást zdravého životního stylu

Závěrem mi dovolte říci, že relaxační masáž by měla být neoddělitelnou součástí vašeho zdravého životního stylu. Nejenže pomáhá zvládat fyzický stres na těle, ale také je účinným prostředkem pro zvládání duševního stresu. Ať už jste fitness nadšenec nebo sedavý pracovník, pravidelná relaxační masáž vám může přinést nesčíslné výhody. Myslím, že je na čase, abyste to i vy zkusili!

Napsat komentář