Proč je klasická masáž tak oblíbená?

Proč je klasická masáž tak oblíbená?
od Eduard Sedláček z 6.10.2023

Uvolňující síla klasické masáže

Proč je klasická masáž tak oblíbená, ptáte se? No, protože je to vlastně takový náš každodenní, tichý hrdina. Představte si scénu: je pátek večer a vy jste po celém dlouhém týdnu ve své kanceláři v Ostravě, vaší poslední záchranou je právě masážní stolek ve vašem oblíbeném salonu. Jakmile se položíte na ten stolek, svět je najednou lepší místo. Je to krása, že? Ale proč je to tak oblíbené?

Na tuto otázku existuje mnoho odpovědí. Od historických důvodů až po moderní výzkum. Třeba začneme tím, že masáž má tisíce let staré kořeny. Lidé masírovali své tělo už v dobách, kdy ještě nebyly žádné salony nebo studia pro masáže. Někteří historici se domnívají, že to byla jedna z prvních forem léčení.

Během masáže se cítíme dobře

Masáže působí na naše tělo hned v několika rovinách. Dochází k uvolnění a odstranění napětí ve svalech, což je velmi příjemné. Masáž může tedy odstraňovat stres, napětí a dokonce i bolest. Kdo by si také odolal pocitu naprostého uvolnění a klidu, který vám masáž dokáže nabídnout?

Osobně mám na masáže našlápnuto. Je to takový můj rituál. Jakmile můj pes Ruda usne a můj králík Fridolín se zabaví svou oblíbenou hračkou, já se vydám na masáž. Menší zvířata, jako je můj králík, takové masáže samozřejmě nepotřebují, ale pro nás lidi je to skvělá forma sebereflexe a relaxace.

Klasická masáž je dostupná

Přemýšleli jste někdy, proč je masáž tak dostupná? No, pravděpodobně má to co do činění s tím, jak je snadné jí pochopit. Klasická masáž není nijaký rocket science. Může ji provádět kdokoliv s určitým tréninkem a získanými znalostmi. Navíc, pokud máte někoho, kdo vás může naučit techniky, můžete si masáže dát dokonce i doma.

Vždyť kdo z nás nezná ten pocit, když se vrátíte z náročného dne a cítíte, jak by vás ten někdo jemně a pečlivě promasíroval. Takové chvíle jsou pro nás a naše tělo obrovskou úlevou. Masáž, i když je taková klasická a obyčejná, je jedním z nejlepších způsobů, jak od zátěže odpočinout.

Odstraňuje stres a napětí

Stres je ve světě velkým problémem. Zejména v našem moderním životním stylu, kdy jsme neustále pod tlakem a v neustálém stresu. A tady právě přichází na řadu klasická masáž. Masáž může být skvělým způsobem, jak se zbavit stresu a napětí ve svém těle.

Tělo má totiž schopnost ukládat stres a napětí, což se může projevit ve formě například bolestí hlavy či zad. Masáž tento stres umí "vyplavit" ven. A proto není divu, že právě do masážního studia míříme, když nás bolí záda nebo se cítíme přetížení.

Masáž napomáhá dobrému zdraví

A nakonec, ale rozhodně ne poslední, je zdraví. Masáže mají prokazatelné zdravotní přínosy, ať už jde o lepší krevní oběh, podporu detoxikace, posílení imunity nebo o zlepšení pohyblivosti a pružnosti těla. A to je skvělé zjištění, protože kdo by nechtěl vypadat mladší, cítit se lépe a být zdravější?

Myslím, že o tom nemůže být žádných pochyb - masáže jsou neuvěřitelně důležité pro naše tělo a duši. Já přiznávám, že jsem závislá na masážích. A pokud jste je ještě nikdy nevyzkoušeli, rozhodně vám doporučuji, abyste to změnili. Jsem si jistá, že po první klasické masáži budete chápat, proč je tak oblíbená.

Napsat komentář