Rehabilitační masáž vs. klasická masáž: Co je pro vás lepší?

Rehabilitační masáž vs. klasická masáž: Co je pro vás lepší?
od Lukáš Sládek z 14.08.2023

Úvod do masáže a její důležitosti

Hezký den všem! Jsem Veronika a ráda bych s vámi podělila své zkušenosti a poznatky o dvou typech masáží: rehabilitační a klasické. Možná si říkáte: "Veronika, to je přece jasné, masáž je masáž." Ale milí přátelé, to není úplně pravda. Rehabilitační masáž a klasická masáž jsou sice sestry svým způsobem, ale každá z nich vyžaduje specifické ruce, specifické techniky a specifické výsledky, které se vám mohou hodit v různých situacích.

Co to je rehabilitační masáž

Rehabilitační masáž je, jak už název napovídá, typ masáže, který se zaměřuje na rehabilitaci poškozených svalů. Popravdě řečeno, rehabilitační masáž není pro slabé povahy. Někdy může být nepříjemná a dokonce bolestivá. Ale nebojte se, to je jen reakce vašeho těla na léčbu. A víte co je na tom nejlepší? Po několika sezeních budete cítit úlevu a zlepšení stavu svalů.

Výhody rehabilitační masáže

S rehabilitační masáží jsem se poprvé setkala, když jsem si při jízdě na kole vyvrkla kotník. A musím vám říct, že to byla opravdu zkušenost, kterou nezapomenu. Přestože rehabilitační masáž nebyla úplně příjemná, svoji roli to odvedla na jedničku. Za pár týdnů jsem byla schopna zase jezdit na kole a dělat všechny věci, které mám ráda.

Co to je klasická masáž

Klasická masáž, oproti rehabilitační, je zcela jiný svět. Je to svět uvolnění, relaxace a klidu. Klasická masáž má svou vlastní úlohu a je dobrou volbou pro ty, kteří chtějí prostě jen relaxovat a uvolnit svaly po dlouhém dni. Je to příjemná masáž, kde si můžete pořádně odpočinout a načerpat novou energii.

Výhody klasické masáže

Když se cítím unavená a potřebuji si odpočinout, tak si zajdu na klasickou masáž. Nikdy nezapomenu na první sezení, kdy jsem zaopatřila píseň ptáků, vůni levandulového oleje a pocit teplých kamenů na svém těle. Klasická masáž mi pomohla zažít momenty, kdy se můj stres roztál jako ledová kostka na sluníčku.

Která masáž je pro vás lepší

Výběr mezi rehabilitační masáží a klasickou masáží záleží hlavně na tom, co od masáže očekáváte. Pokud máte nějaký konkrétní problém, jako třeba poškozené svaly, tak bych doporučovala rehabilitační masáž. Pokud naopak chcete jen odpočívat a uvolnit se, tak je pro vás skvělou volbou klasická masáž. Obě mají své výhody a obě mají mít místo ve vašem životě.

Na závěr bych vám chtěla říct, že ať už si vyberete jakoukoliv masáž, důležité je si tělo hýčkat a poslouchat, co nám říká. Ať už já, vy, nebo kdokoliv jiný, máme jen jedno tělo a o to bychom měli pečovat jako o nejlepšího přítele.

Napsat komentář