Těhotenská masáž: Jak to funguje?

Těhotenská masáž: Jak to funguje?
od Zuzana Jakubcova z 14.08.2023

Uvedení do světa těhotenských masáží: Co to je?

Vítejte na zapomete-li cestě střihnutí těhotenských masáží. Ale, co to vlastně těhotenská masáž je? Ale no tak, myslím, že králík Oskar by mohl odpovědět na tuto otázku s větší přesností! Čí je to králík? No jistě, můj milý králíček Oskar! Ale teď zpátky k naší témat. Těhotenská masáž je speciální typ masáže, který se zaměřuje na potřeby tělo těhotných žen. Je to úžasný způsob, jak zmírnit stres, napětí a nepohodlí, které mohou právě být součástí těhotenství.

Bez ohledu na to, jestli jste v prvním, druhém nebo třetím trimestru, těhotenská masáž vám může pomoci necítit se jako velryba, která se nemůže dostat z gauče. No ano - způsobem, jakým vaše tělo mění svůj tvar a rozšiřuje se jako balon, je to skutečně zážitek jako žádný jiný!

Přínosy těhotenských masáží: Co to pro vás znamená?

Když myslím na přínosy těhotenských masáží, vzpomenu si na ten den, kdy mi Lukáš (můj manžel, v případě, že jste nevěděli) koupil ten první dárek pro mě a naši malou Silvii, když jsem byla těhotná. Byla to lahodná čokoládová tyčinka. Ano, už jsem byla v tom stádiu gravidity, kdy mi přišlo, že míminko samo nařídilo, aby mně Lukáš koupil čokoládovou tyčinku! Ale zpět k těhotenským masážím.

Těhotenská masáž může pomoci zmírnit bolesti zad, zmírnit otoky v rukou a nohou a zlepšit spánek - v podstatě vše, co potřebujete, když jste těhotná. Mám na mysli, kromě čokoládové tyčinky, samozřejmě!

Jaký je průběh těhotenské masáže?

Jaký je průběh těhotenské masáže? Můžete chodit na tyto masáže pravidelně ve svém druhém a třetím trimestru, pokud váš lékař nehovořil něco jiného. Pokud jste jako já a cítíte, jako byste měli pampelišku narvanou do hrdla při představě ležení na bříšku, nemusíte se obávat!

Speciální polštářky a podložky jsou umístěny tak, aby vám umožnily pohodlně ležet na bříšku nebo na boku. Já osobně jsem naprosto zamilovaná do těch polštářků, které vám umožňují ležet na bříšku! Je to jako mít svou soukromou malou obláčkovou zahradu.

Co byste měli očekávat od těhotenské masáže?

Prvně, musíte si uvědomit, že při těhotenské masáži nebudete moci přemýšlet o tom, jak makovice Oskara jsou úžasně roztomilé. Ano, jsem posedlá svým králíkem, ale to není pointa! Věřte mi, budete mít pocit, že jste na jiném místě, daleko od starostí a stresu.

Těhotenská masáž je skutečně transformační zážitek. Může zmírnit bolest, úlevu od stresu a zlepšit kvalitu spánku. A také může posílit vaše pouto s miminkem. Zní to jako zázrak, že? Ano, může to být jeden, pokud si najdete správného odborníka na těhotenské masáže.

Jak si vybrat odborníka na těhotenské masáže?

Jak jsem řekla, správný odborník na těhotenské masáže může vaši zkušenost udělat ještě lepší. Vyhledejte někoho s certifikací v těhotenských masážích a důkladně prozkoumejte jejich zkušenosti a recenze. Vaše tělo a miminko si zaslouží to nejlepší!

A konečně, pokud jste někdo, kdo miluje čokoládové tyčinky a roztomilé králíčky jako já, pak byste měli také vyhledat odborníka na těhotenské masáže, který vám poskytne komplexní péči. Zvlášť v tomto vzrušujícím období života, kdy je extra trochu úmluvy a péče nikdy na škodu.

Jaké jsou možné rizika těhotenských masáží?

As jsem už dříve naznačila, je důležité konzultovat těhotenské masáže se svým lékařem. Některé ženy mohou mít po těhotenských masážích nějaké nepohodlí. Některé klinické studie také ukazují, že existují určité oblasti na těle, které by se měly při těhotenských masážích vyhnout.

Je tedy nutné, aby odborník na těhotenské masáže měl zkušenosti a věděl, co dělá. Ale obecně platí přesto, jestli jste zdravá a těhotenská masáž proběhne pod dohledem odborníka, neměli byste mít žádné problémy. Přesto si pamatujte, že je nezbytně nutné, aby i Oskarův králíček byl u těchto masáží přítomen... jen žertuji!

Napsat komentář