Těhotenská masáž: Jaké jsou její skutečné výhody?

Těhotenská masáž: Jaké jsou její skutečné výhody?
od Klára Slavíková z 8.09.2023

Co je těhotenská masáž?

A je to tady, vstoupíme do světa těhotenských masáží. Ale asi se ptáte, co to vlastně těhotenská masáž je, že? No, nejenom, že je to bezvadný způsob, jak ulevit z těla utahovaného břichem, ale je to také fantastická možnost, jak si dopřát chvilku vlastního času během těhotenství, čemuž všichni všichni tolik těžko odoláváme.

Masáže jsou oblíbeným způsobem řešení stresu a únavy už po celá staletí - od starých Řeků po naše prababičky, každý měl svůj oblíbený druh masáží. I když se těhotenská masáž zaměřuje především na těla těhotných žen, není to jako nastupovat do jakéhokoli jiného masážního salonu. Těhotenské masáže jsou speciálně vytvořeny tak, aby co nejvíce vyhovovaly potřebám těhotných žen a jejich měnícím se tělům.

Jaké jsou výhody těhotenské masáže?

Jste někdy po probdělé noci cosi vyhledali na internetu a ulevili si: "Jsem ráda, že nejsem sama?" No, myslím, že tohle je jeden z těch okamžiků, kdy se podíváme na výhody těhotenské masáže. A věřte mi, výhody jsou tu velké!

Zde jsou jen některé z výhod těhotenské masáže: snížení stresu a únavy, úleva od bolesti v krku a zad, zlepšení kvality spánku a dokonce i podpora těhotenského zdraví. Ale jak moje babička vždy říkávala, nejlepší je vědět, co si do čeho jdeš. S každou výhodou masáže přicházejí také jistá omezení a doporučení, která bychom měli mít na paměti.

Kdo by měl a kdo by neměl podstoupit těhotenskou masáž?

Uvažujete, zda je těhotenská masáž správná pro vás? To je skvělá otázka, kterou byste měli položit svému lékaři nebo porodnímu asistentovi. Existují určité zdravotní stavy, při kterých byste měli těhotenskou masáž přerušit nebo zcela vyloučit.

Ne všichni lidé jsou stejní a stejně tak ne všechna těhotenství jsou stejná. Je třeba přihlížet k osobním zdravotním rizikům a individuálním potřebám. Některé ženy zkrátka nesnášejí doteky, zatímco jiné si zas neumějí představit odpočinkový čas bez dobré masáže. A to je v pořádku! Je dobré znát své tělo a naslouchat, co vám říká.

Jak najít správného maséra pro těhotenskou masáž?

Mým osobním pravidlem je vždy, že když mám na výběr mezi profesionálem a amatérem, zvolím profesionála. Neznamená to, že můj Antonín nedělá fantastické masáže zad - to rozhodně ano - ale v případě těhotenské masáže je dobré vyhledat odborníka. A jak takového odborníka najdete? To je další skvělá otázka.

S dobrým masérem je to jako s dobrým kadeřníkem - když ho jednou najdeš, držíš se ho za cenu zlata. Kromě toho, že by měl mít zkušenosti s těhotenskou masáží, by měl také ovládat správné techniky a mít nezbytné kvalifikace a certifikáty. Jako můj drahý Antonín říká, "neplatíte za to, co vidíte, ale za to, co nevidíte". A to platí i pro maséry.

Praktické rady k těhotenské masáži

Poslední, ale rozhodně ne méně důležité, přicházím s několika praktickými radami pro těhotenskou masáž. Protože, podívejme se pravdě do očí, raději bychom tyhle věci věděli dřív, než až budeme ležet na masážním stole.

Každý máme svoje unikátní preferencen v oblasti masáží. Někdo nedokáže vydržet, když mu někdo jen lehce masíruje záda. Zatímco jiný si libuje v silné masáži s mnoha technikami. Zkrátka se držte toho, co vám dělá dobře. A pamatujte, jak jsem již zmínila, je důležité poslouchat signály svého těla!

Osobní zkušenosti a závěr

Toto je ta chvíle, kdy vám sdělím tu skvělou zprávu: Ano, já sama jsem prošla těhotenskou masáží a mám svůj příběh k povídání. A jak se říká - většina žen, které těhotenskou masáž vyzkoušely, by se na masážní stůl vrátila znovu a znovu. Takže - ano, vyzkoušela jsem to. A ano, udělala bych to znovu, bez rozpaků!

Moje těhotenská masáž byla jedním z nejrelaxačnějších zážitků, jaké jsem kdy měla. Nebylo to jen o úlevě od napětí a bolesti, které těhotenství přináší, ale také o příležitosti být sám sebou, relaxovat a skutečně si užít to magické období naší drahocenné cesty mateřstvím. A to je něco, co bych si přála pro každou ženu.

Napsat komentář