Zdravotní masáž: Účinný způsob, jak se zbavit stresu

Zdravotní masáž: Účinný způsob, jak se zbavit stresu
od Václav Urbanec z 14.08.2023

Přínosy zdravotní masáže

Pokud jsem se už dříve zmínil o zdravotní masáži, tak jako o účinném způsobu, jak se zbavit stresu. Důvody jsou nekonečné a spočívají hlavně v tom, že zdravotní masáž dokáže stimulovat krevní oběh, zlepší detoxikaci těla a podpoří relaxaci svalu. Je skvělým doplňkem k vyčerpanému tělu a v neposlední řadě také k psychice. Masáž dokáže v těchto časech, které jsou často plné stresu, přinést utěšenou úlevu.

Moje manželka Jana je fyzioterapeutka a často se stává svědkem, jak její klienti ocení efekt zdravotní masáže. Jak je vidět uvolněné, jak jim dopomáhá zvládnout jejich každodenní život. A často jsme toho byli svědky i u nás doma. Na našich klucích - Šimonovi a Vojtěchovi.

Nezapomeňte, že zdravotní masáž může mít také úžasný dopad na vaše duševní zdraví. Může pomoci snížit napětí a stres, zlepšit náladu, posílit vztahy, zlepšit kvalitu spánku a obecně zlepšit kvalitu života. Je to tedy jako balzám na vaši duši i tělo.

Výběr vhodné masáže

Výběr vhodné masáže je velmi důležitým aspektem, pokud jde o maximalizaci přínosů z tohoto zkušebního procesu. Existuje mnoho různých typů masáží a přestože na první pohled mohou vypadat podobně, každá z nich se snaží naplnit jiný cíl. Je důležité se předem seznámit s různými typy masáží, abyste mohli vybrat tu pravou pro sebe.

Nemusíte mít povědomí o všech druzích masáží a to je zcela v pořádku. Zde naskakuje specialista, který dokáže posoudit vaše potřeby a navrhnout nejvhodnější způsob masáže. Nebojte se tedy zeptat a být otevřený svým potřebám.

Důležitá je také kvalita maséra. Jana často zdůrazňuje, jak je dobré a vhodné udělat si předem průzkum, najít si maséra či masérku s výbornými referencemi a také s nějakou specializací. Ašiatsu, Shiatsu, reflexologie, sportovní masáže, relaxační masáže - možností je skutečně mnoho.

Příprava na masáž

Než vstoupíte do masážní místnosti, ujistěte se, že jste v klidném a uvolněném stavu mysli. Takže nejdříve vyřiďte všechny své záležitosti, abyste mohli být během masáže přítomní a v klidu. Jde v podstatě o vaši soukromou chvíli, kdy se máte věnovat sami sobě.

To platí také o spánku, jídle a pití. Ujistěte se, že jste před masáží dostatečně spali, jste najedeni, ale ne přejedeni a také že jste dostatečně hydratovaní. Zkrátka přijďte na masáž v pohodě a v libovolném oblečení, ve kterém se cítíte pohodlně.

Jana mě také naučila, jak je důležité mít před masáží správné očekávání. Pokud máte příliš vysoké očekávání nebo si myslíte, že se všechny vaše bolesti automaticky vyléčí po jediné seanci, můžete být zklamáni. Je lepší mít realistická očekávání a pochopit, že účinky zdravotní masáže se často projevují postupně, po několika sezeních.

Jak se cítit po masáži

Můžete očekávat, že se budete cítit uvolnění, odpočinutí a revitalizováni. Ale zároveň je možné, že se budete cítit trochu unavení, a to je také v pořádku. Masáž může vyvolat reakci detoxikace a tak je dobré se po masáži hodně hydratovat a zůstat v klidu.

Některé typy masáží mohou způsobit také malou bolest, především pokud jste břez masáže byli ve velmi napjatém stavu. Ale to je přirozená reakce a pokud to není nesnesitelné, pak jde o normální součást procesu hojení a obnovy těla.

Já osobně mám po masáži vždycky pocit, jako bych se znovu narodil. Je to ten pocit, kdy se cítíte odolnější vůči stresu a všem nástrahám života. A také se cítíte připraveni přivítat nový den s otevřenou náručí a úsměvem na tváři.

Pružnost a adaptabilita - naučte se naslouchat svému tělu

Naučit se naslouchat svému tělu a rozpoznávat, kdy potřebuje masáž, je důležitá součástí toho, abyste mohli získat maximum z těchto sezení. Každý jsme jiný a také naše těla se chovají různě.

Taky si uvědomte, že masáže nemusí být pouze individuální záležitostí. V naší rodině jsou masáže společenská událost a často se stávají součástí našeho rodinného času. Jana a kluci si to moc užívají a je skvělé vidět, jak se naučili posilovat své zdraví a zároveň se tím sblížili.

Chci, aby si vy, čtenáři, z tohoto článku odnesli hlavně to, že zdravotní masáže nejsou jen o léčení fyzických bolístek. Masáže jsou skvělým nástrojem, který nám pomáhá zvládnout stres, být přítomní, zanechat starosti za sebou a nabít se novou energií. Zkrátka tato jednoduchá, ale mocná technika dokáže skvěle obohatit náš život.

Napsat komentář