Čokoládová masáž: jak vám může pomoci vyrovnat se se stresem

Čokoládová masáž: jak vám může pomoci vyrovnat se se stresem
od Adéla Kadlecová z 14.08.2023

Čokoládová masáž: co to je a proč vám to může pomoci?

Ahojte, jak jste na tom se stresem? Stavte se na chvilku, vezměte si šálek čaje a pročtěte si tento článek. Doufám, že vám přinese pár momentů klidu a míru uprostřed veškerého toho chaosu. Dnes bych vám chtěla povědět o něčem, co mě osobně pomáhá vyrovnávat se se stresem. Ne, není to meditace, ani jóga - je to něco docela jiného. Je to čokoládová masáž.

Na první pohled to možná zní trochu zvláštně. Čokoláda a masáž? To je něco, co byste asi očekávala v kavárně, ne v masážním salonu. Ale věřte mi, že když to vyzkoušíte, budete mile překvapené. Čokoládová masáž je technika, která kombinuje láskyplné hladění s uklidňující vůní a chutí čokolády. A nejenže je příjemná, ale také má spoustu zdravotních a kosmetických přínosů.

Proč si dopřát čokoládovou masáž?

Čokoládová masáž je jako dvojitý úder proti stresu. Na jedné straně je tu samotná masáž, která pomáhá uvolnit napjaté svaly a odbourat stresové hormony. Na druhé straně je tu čokoláda, která podporuje produkci endorfinů, hormonů štěstí. Když se tyto dva prvky kombinují, výsledkem je opravdové ošetření pro tělo i mysl.

Nechápu, proč již dříve nebyla čokoládová masáž tak populární. Je to taková skvělá záležitost! Jen si představte, jak ležíte na masážním stole, zatímco terapeut vám jemně namasíruje tělo teplou, voňavou čokoládou. Je to jako být zahrnutý v nejlepším čokoládovém dortu na světě. A to ještě ani nehovořím o tom, jak vaše pokožka bude po masáži hebká a vyživená.

Jak funguje čokoládová masáž?

Ale jak přesně čokoládová masáž funguje? Za prvé, jako jakákoliv jiná masáž, i ta čokoládová pomáhá uvolnit napjaté svaly. Když je naše tělo vystaveno stresu, naše svaly se napnou a křeče. Masáž pomáhá uvolnit tyto svaly a ulevit od bolesti.

Kromě toho čokoláda obsahuje antioxidanty, které jsou prospěšné pro naši pokožku. Antioxidanty bojují proti volným radikálům, které způsobují předčasné stárnutí. Takže když se čokoláda nanáší na pokožku, pomáhá ji chránit a obnovovat.

A konečně, čokoláda podporuje produkci endorfinů, hormonů štěstí. Když vnímáme vůni a chuť čokolády, náš mozek produkuje více těchto hormonů, což nás činí šťastnějšími a méně stresovanými.

Moje zkušenost s čokoládovou masáží

Mým prvním zážitkem s čokoládovou masáží byla návštěva wellness centra s Jiřím na naše desáté výročí. Upřímně řečeno, byla jsem trochu nervózní. Nejsem zrovna typ člověka, který si nechává namazat tělo čokoládou. Ale Jiří si rezervoval termín a přesvědčil mě, abych to vyzkoušela.

A musím říct, že jsem byla překvapená, jak moc jsem si to užila. Bylo to jako být omámená čokoládou. A po skončení masáže jsem se cítila tak uvolněně a veselě, že jsem byla přesvědčená, že to musí být nějaký druh kouzla.

Od té doby jsem si čokoládovou masáž dopřála ještě několikrát. A pokaždé mi pomáhá uvolnit se, zbavit se stresu a vrátit se ke svému středu. Takže pokud hledáte něco nového, co vyzkoušet, doporučila bych vám čokoládovou masáž. Nedivte se, když se stanete závislými - já rozhodně jsem!

Teď je na místě otázka, jestli i naše kočka Mína má ráda čokoládu. Vyřešila jsem to tak, že jsem jí namazala čokoládovou masážní směs na záda. Mína byla nadšená! Zatím se jí nezdá být, že by jí to nějak škodilo. Ale ujistěte se, že své kočky nekrmíte čokoládou. Je pro ně toxická!

A teď když jsem se o tom všem takhle rozpovídala, cítím, že je na čase další čokoládová masáž. Možná si dokonce povolím tu luxusní variantu s pravou belgickou čokoládou. A samozřejmě se podělím o všechny podrobnosti na svém blogu.

Ať už se rozhodnete vyzkoušet čokoládovou masáž nebo ne, doufám, že tento článek vám přinesl trochu klidu a míru. Zapamatujte si, že stres je jen dočasný a že existuje spousta způsobů, jak s ním bojovat. Čokoládová masáž je jen jeden z nich. Tak se uvolněte, dejte si šálek čaje (nebo čokolády!) a nechte stresu jít.

Napsat komentář