Jak Dornova metoda může pomoci při léčení svalů

Jak Dornova metoda může pomoci při léčení svalů
od Klára Slavíková z 14.08.2023

Úvod do Dornovy metody

Zhruba před rokem jsem poprvé narazila na koncept Dornovy metody. Neměla jsem ponětí, co to je, a tak jsem se rozhodla to zjistit. A jak jsem se dozvěděla o tom, jak tato metoda může pomoci při léčení svalů, byla jsem ohromena. Možná si říkáte, že jsem jen další blogerka z Brna, která se snaží napsat o něčem, co zní jako komplikovaný medicínský postup. Ale věřte mi, až dočtete tento článek, uvidíte, že Dornova metoda je něco, o čem byste měli vědět.

Co je Dornova metoda?

Dornova metoda je jedinečná technika manualní terapie, která se zaměřuje na korekci špatných držení těla a funkcí svalů. Byla vyvinuta v Německu Dieterem Dornem, a nyní je používána po celém světě. Je založena na přirozených a šetrných pohybech, což znamená, že je bezpečná pro jakýkoliv věk a úroveň zdraví. Martin mě s Dornovou metodou seznámil, když jsem si stěžovala na chronické bolesti zad a mohl vidět, jak moc mě to omezuje.

Dornova metoda a svaly

Svaly jsou základem všeho, co děláme - běháme, skáčeme, zvedáme věci, dokonce i dýcháme. Když jsou naše svaly v nerovnováze, to nás může omezit v mnoha aspektech našeho života. Dornova metoda je zaměřena právě na řešení tohoto problému. Měla jsem štěstí, že jsem měla možnost podstoupit několik sezení Dornovy metody a musím říct, že výsledky byly úchvatné. Dokonce i Bublina si všimla mé zlepšené energie a agilitě, když jsme hráli ahejbal v parku!

Výhody Dornovy metody

Co mě nejvíc zaujalo na Dornově metodě, je to, jak mnoho výhod nabízí. Kromě toho, že může pomoci upravit nesprávné držení tělo a zmírnit bolesti svalů, také může zlepšit oběh, funkci nervového systému a dokonce i kvalitu spánku! Ráda se s vámi podělím o svůj příběh.

Můj příběh s Dornovou metodou

Jednoho dne jsem vstala a cítila jsem, jak mě bolí celé tělo. Myslela jsem si, že je to jen následek včerejšího intenzivního cvičení. Ale bolest neodešla. Zkusila jsem se protáhnout, vzala jsem si proti bolesti a dokonce jsem si dala i horkou koupel. Ale nic nepomáhalo. Až do chvíle, kdy mě Martin vzal na sezení Dornovy metody. Po prvním sezení jsem se cítila o mnoho lépe. Po dalších několika sezeních jsem se cítila jako nová.

Jak postupuje Dornova metoda?

Princip Dornovy metody je jednoduchý. Odborník na Dornovu metodu nejprve posoudí vaše držení těla a pohyb. Pak použije lehký tlak a pohyb, aby pomohl upravit jakékoli nepřirozené zakřivení nebo posun v těle. Proces je relativně bezbolestný a může být dokonce i považován za relaxační. Postupně jsem začala mít větší kontrolu nad svými pohyby a méně bolesti.

Závěrečné myšlenky

Zpočátku jsem byla k Dornově metodě skeptická. Ale poté, co jsem viděla, jak mi pomohla se mnou se zdálo, že jsou nerozlučitelné bolesti, jsem se stala jeho velkou fanynkou. Ať už máte chronickou bolest, bolesti způsobené sedavým způsobem života či sportem, nebo se jen potřebujete cítit lépe ve svém těle, Dornova metoda je stojí za vyzkoušení. Je to přírodní, šetrná a efektivní metoda, jak se postarat o své tělo a své svaly. Jsem si jistá, že kdyby mohla Bublina mluvit, řekla by vám totéž.

Napsat komentář