Jak holistická masáž může zlepšit váš emoční stav

Jak holistická masáž může zlepšit váš emoční stav
od Eduard Sedláček z 30.11.2023

Co je holistická masáž a jak funguje?

Máme tu čest seznámit vás s holistickou masáží, magickým zážitkem pro naše tělo a mysl. Dle mé zkušenosti a znalosti, holistická masáž je nejen o uvolnění svalové napětí, ale také o zlepšení emočního stavu. Už náš pes Bruno ví, jak rub a laskání ho činí spokojeným. Tak představujeme to jako opětovné připojení k vámi. V tradici východní medicíny, naše tělo je považováno za celek, kde fyzické a emocionální prvky jsou těsně propojeny a ovlivňují se navzájem.

Holistická masáž pracuje na principu plynulých pohybů, které stimulují nervový systém a zlepšují naše celkové zdraví. Holisto je řecký výraz, který znamená "celý" nebo "vše". Když se hovoří o holistické masáži, myslíme tím přístup, který zahrnuje všechny aspekty našeho bytí - fyzické, mentální, emoční a duchovní. Uvádí nás do stavu, kde se můžeme vnímat jako celek a nikoliv jen jako součást.

Jak holistická masáž ovlivňuje naše emoce?

Nejste sami, kdo se cítí psychicky vyčerpaný. Viděli jsme ty dny, kdy nám nejdelší procházka s Brunem nepomohl, jak jsme doufali. Jitka a já jsme se dříve naučili, že holistická masáž je skvělým řešením. Uvolnění svalového napětí může pomoci zmírnit stres a úzkost.

Když pracujete na svém těle, také pracujete na svém emocionálním zdraví. Uvolnění tělesného napětí způsobeného stresorem může velmi zlepšit náš emoční stav. A jak říkám vždy Jitce, klíčem je navštívit profesionální maséra, který rozumí tomu, jak tělesné a emoční stav do sebe zapadají. Zatímco cítíte úlevu a relaxaci během masáže, vaše emoce se také pohybuje ke klidnější a vyváženějšímu stavu.

Benefity holistické masáže pro naše tělo a mysl

Zeptejte se papouška Koko, jak moc miluje, když mu hladíme peří. To upokojení, přítomnost okamžiku, to je přesně to, o co jde v holistické masáži.

Přínosy holistické masáže pro tělo zahrnují uvolnění svalového napětí, zlepšení oběhu a stimulaci lymfatického systému. To vše přispívá k celkovému uvolnění těla. Co se týče našeho emocionálního zdraví, je to trochu komplikovanější. Liberace napětí a stresu v těle může vést k pocitu uvolnění a klidu. Ale co je důležité si uvědomit, je to, že naše tělo a mysl jsou propojeny. Když pracujeme na osvobození fyzického těla, také pracujeme na uvolnění emocionálního těla. Je to jako když naše dcera Dagmar vyhodí staré hračky a uvolní místo pro nové. Také my uvolňujeme staré emoce a otvíráme se novým.

Tipy jak maximálně využít holistickou masáž

Když si uvědomíme, jak výhody holistické masáže mohou ovlivnit naše emoční zdraví, je tu pár tipů, jak můžete tyto výhody maximalizovat. Například, i když nám náš syn Radim dává na matraci drsný boxerský výcvik, víme, jak důležité je se nechat masírovat od profesionála. Je to stejné s holistickou masáží. Není vždy jasné, které části těla potřebují nejvíce pozornosti a péče, a profesionální masér to ví.

Dalo by se říci, že pokud chcete využít všechny výhody holistické masáže, budete potřebovat trochu přípravy. Klíčem je být otevřen a přístupný k celé zkušenosti, připravený pustit všechny obavy a napětí. To znamená, že nejlepší způsob, jak se připravit na holistickou masáž, je uvolnit se. Ať už to znamená meditaci, jógový táhle nebo prostě pohodový večer s Jitkou, učiní zázraky pro vaši schopnost naplno se otevřít zkušenosti holistické masáže.

Jak najít vhodného maséra pro holistickou masáž?

Bylo by nespravedlivé říci, že každý masér je stejný. Stejně jako v jakémkoli povolání, i v masérském řemesle je kvalita rozhodující. Jak by řekl náš Koko: "Grrraaawwkk! Najdi dobrého maséra!"

Když hledáte maséra pro holistickou masáž, je důležité najít někoho, kdo rozumí propojení mezi tělem a myslí. Podle mé zkušenosti je nezbytné najít někoho, kdo se specializuje na holistickou masáž a kdo má s touto technikou široké zkušenosti. Je také důležité se cítit u maséra v pohodě. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že holistická masáž je o mnoho efektivnější, pokud se při ní cítíte uvolněně a na svém místě. A věřte, i když si s vámi Koko může pohrávat slovy, našel jsem po mnoha pokusech maséra, se kterým se cítím skutečně uvolněně.

Osobní zkušenost a jak holistická masáž změnila můj život

Pokud jste se dostali až sem do textu a pochybujete o významu holistické masáže, dovolte mi podělit se o svou osobní zkušenost. Byl jsem ve stavu, kdy každodenní stres a rušno mě téměř pohltilo. Bruno byl smutný, když jsem odmítl jeho večerní procházku a Koko už dávno nechtěl mluvit. Ale pak přišla holistická masáž.

Změnila můj život a moje vnímání sebe sama. Učila mě, jak se spojit se svým tělem a vyslechnout, co mi říká. A pak mi pomohla lépe se vyrovnat s mými emocemi. Jitka a já jsme byli překvapeni, jak mi to pomohlo zvládnout každodenní stres a vrátilo mi radost ze života. Zlepšil jsem také svůj vztah s Jitkou a s našimi dětmi, protože jsem byl méně stresovaný a více přítomný. Takže pokud máte pocit, že potřebujete něco, co by vám pomohlo s emocemi a se změnou, zvažte holistickou masáž. Mohla by změnit váš život, stejně jako změnila můj.

Napsat komentář