Jak masáž po porodě přispívá k lepšímu trávení: Klíčové techniky a rady

Jak masáž po porodě přispívá k lepšímu trávení: Klíčové techniky a rady
od Eduard Sedláček z 21.12.2023

Úvod do světa masáží po porodu

Když se řekne masáž, mnozí z nás si představí relaxační hodinku plnou klidu a uvolnění. Ale víte, že masáž může mít mnohem větší pozitivní vliv na vaše zdraví, a to obzvlášť po tak významné životní události, jako je porod? Dnes se zaměříme na to, jak správně prováděná masáž může zlepšit vaše trávení po porodu. Samozřejmě s přihlédnutím k tomu, že každý z nás je jedinečný a co funguje na jednoho, nemusí automaticky fungovat na druhého. Nicméně, ať jste novopečená maminka, která se snaží dostat tělo zpět do formy, nebo jste prostě zvědavý čtenář, ujistěte se, že si připnete bezpečnostní pásy, protože se společně ponoříme do světa postporodních masáží a jejich přínosů pro trávení.

Proč je trávení po porodu tak zásadní?

Po porodu se tělo ženy postupně snaží vrátit do svého předtěhotenského stavu, proměnu si prochází nejen figura, ale i celý vnitřní systém. Trávicí systém může být pošramocený, a to nejen psychickým stresem z nové životní role, ale i fyzickou zátěží, kterou tělo podstoupilo. Takže zlepšení trávení nemusí být jen otázka estetiky, ale i celkové pohody a zdraví. Abychom tomu všemu naslouchali, měli bychom mít na paměti, že tyto změny mohou na každou ženu působit rozdílně.

Přehled masážních technik pro nové maminky

Existuje celá řada masážních technik, od klasické švédské masáže až po méně známé, ale stále účinné metody jako je lymfodrenáž či reflexologie. Je důležité si vybrat správnou techniku, která bude vyhovovat vašemu tělu a aktuální situaci. Některé metody mohou být vhodné pro uvolnění svalstva a zlepšení krevního oběhu, zatímco jiné mohou cílit spíše na energetické body a zlepšení funkce trávicího systému.

Benefity masáží pro tělo po porodu

Masáže nabízejí celou řadu výhod. Mohou pomoci zmírnit bolesti, redukovat stres a posílit imunitní systém. V kontextu trávení mohou být obzvláště užitečné díky podpoře pravidelnosti střevní peristaltiky – tedy pohybů střev, které zajišťují průchod stravy a odpadních látek. Navíc vám mohou pomoci zbavit se nadbytečných plynů a blokací, které jsou po porodu poměrně častým nepříjemným jevem.

Jak si vybrat správného masážního terapeuta

Volba terapeuta nemusí být vždy snadná. Před objednáním byste měli zkontrolovat jeho kvalifikace a zkušenosti, zejména s postporodními masážemi. N

Napsat komentář