Jak si užít klasickou masáž na maximum

Jak si užít klasickou masáž na maximum
od Václav Urbanec z 14.08.2023

Výběr správné masáže

Nejdříve bych Vám chtěl říct, že klíč k opravdovému potěšení z masáže je jednoznačně výběr správné masáže. Já vím, vím, to se může zdát jako alchymie první třídy, takové ty, které měly dělat moji kluci Šimon a Vojtěch za domácí úkol, když na ně byla řada. Ale nebojte se, s pravou informací se v tomto oceánu možností neztratíte. Vezměte si to tak, že každý druh masáže má svůj vlastní účel a jiné výhody. Relaxační, terapeutická, sportovní, aroma, thajská, švédská - seznam pokračuje a pokračuje, jako když můj kocour Tomáš honí svůj vlastní ocas. Je důležité rozpoznat, který druh masáže je pro vás ten pravý, tedy ten, který nejlépe vyhovuje vašim potřebám a přáními.

Plánování masáže dopředu

Vezměte teď mě jako příklad. Mám dvě skvělé děti, práci, několik chlupatých členů rodiny (pokud počítáte křečka Pepíka), a tak nějaký čas si musím udělat na relaxaci a odpočinek. A tak se vždy podívám na svůj harmonogram, abych našel ten nejlepší čas na masáž. Pak vidím, že naplánování masáže dopředu je klíčovým pro užití si z těchto sladkých chvil klidu a harmonie. Zajistěte si dostatek času, zejména před a po masáži. Buďte tady a teď, jak by řekli buddhisté, a nechte stres a hněv ze sebe vyprchavet.

Prostředí má velký vliv

Je to jako když čtete své oblíbené knize. Nemůžete se do ní pořádně ponořit, pokud jste obklopeni hlukem a chaosem. Ano, mluvím o tobě, Pepíku, můj milovaný křeček, který se někdy stává malým sopečným vřeténem na kolečkách. No, tak je to i s masáží, zadali bychom si přece maximalizovat její účinky ve vhodném prostředí, že? Klidná a tichá místnost, příjemná a uvolňující hudba, měkké světlo - to vše přispívá k tomu, aby masáž byla opravdovým odpoutáním od stresu a uspokojením pro vaše smysly.

Pravé dýchání je polovina úspěchu

Možná si myslíte, že víte, jak správně dýchat. Ale jak jsem se sám přesvědčil, pokud jde o masáže, dýchání je větší věda, než byste si mohli myslet. Ne, to není žádná tajná mistrovská technika, kterou zná jen pár vyvolených, ale jednoduché, přirozené, hluboké dýchání. Tohle je opravdu tajemství relaxace a uvolnění těla, a věřte mi, při tom správném dýchání se vám také uleví od bolesti svalu nebo napětí. A pokud uděláte opravdový výdech, dokonce můžete napomoci ke zmírnění bolestivých bodů při masáži.

Komunikace je klíčová

Jestli si myslíte, že masáž je situace, kde musíte jen ležet a mlčet, pak jste na omylu. Komunikace s masérkou nebo masérem je zcela zcela zásadní. Řekněte jim, co vás trápí, jaký tlak je pro vás příjemný, a pokud jde o nějaké potíže či bolesti, nebuďte tím hádanou svého maséra. Je to trošku jako v manželství - pokud neřeknete, co vás trápí, není šance, že by to ten druhý věděl.

Rehydratace a počáteční detoxikace

Po masáži je velmi důležitým krokem dodatečná rehydratace. Bez vody se šrouby naší mašinérie začínají utahovat a všechno funguje hůř. Pití vody vám pomůže odstranit z těla toxiny, které masáž uvolňuje. To je skvělá zpráva, že? Konečně máte oprávnění k tomu si radostně vychutnat ten zázračně obnovitelský roztok zvaný H2O!

Napsat komentář