Thajské masáže: Co všechno mohou nabídnout

Thajské masáže: Co všechno mohou nabídnout
od Lukáš Příhoda z 14.08.2023

Úvod do světa thajských masáží

I když jsem si vědom toho, že mnoho z vás už pravděpodobně slyšelo o thajských masážích, možná neuvažujete o všem, co tento druh masáže nabízí. Jsou tu aspekty a benefity, o kterých se možná ani nedomníváte. Jestliže jste alergický na klam, smějte se - já taky! Věřím ve fakta a jsem si jistý, že ve věci thajských masáží existuje spousta zajímavých informací, které vezmu v úvahu.

Historie Thajských masáží

Víte, že thajská masáž má historii dlouhých 2500 let? Ano, nějak jsem tomu taky těžko uvěřil. Tento druh holistické terapie navodil Buddha sám, což je dost ohromující. Ale hluboko dýchejte, tahle informace má stále ještě něco navíc. Tato technika byla předávána z generace na generaci, tlumočena pouze ústním podáním. Takže když příště navštívíte thajskou masáž, můžete si vzpomenout, že tahle metoda byla předávána po staletí právě ústním podáním.

Druhy Thajských masáží

V ohromné kategorií thajských masáží, existuje tolik typů, jak chlupatých psů v Brně na výstavě. A nemám na mysli jen ty malé, roztomilé psíky, ale i ty obří, jak je například náš sousedův bernardýn. Některé z typů thajských masáží zahrnují tradiční thajskou masáž, thajskou olejovou masáž, thajskou masáž hlavy a šíje, a dokonce i thajskou reflexologii chodidel.

Benefity Thajských masáží

Thajské masáže nabízí tolikež benefity, že by se daly sepsat do seznamu dlouhého jako ten z lékárny, když má Veronika nachlazení. A aby to bylo ještě lepší, benefity se liší podle typu thajské masáže, kterou si vyberete. Může to zmírnit stres, zlepšit spánek, zvýšit energii, zmírnit bolesti hlavy, posílit imunitní systém, zlepšit krevní oběh - a to je jen začátek!

Prirovnání k ostatním druhům masáží

Každý, kdo má rád masáže, pravděpodobně ví, že existuje mnoho různých druhů. Ale co dělá thajskou masáž výjimečnou? No, věřte mi, je to něco jako rovnice Einsteinovy teorie relativity - je to poměrně složitá věc. Ale v podstatě, thajská masáž v sobě spojuje mnoho technik a principů z různých druhů masáží a vytváří tak unikátní zážitek.

Kdy jsou thajské masáže ideální

Je obecně známo, že masáže jsou skvělé pro relaxaci, ale kdy jsou thajské masáže zvláště ideální? Odpověď na tuto otázku je podobná odpovědi na otázku, kdy je ideální čas na skleničku dobrého vína - téměř vždy! Ale skutečně, thajské masáže jsou ideální pro sportovce, pro ty, kteří mají stres, pro ty, kteří mají problémy se spánkem - a dokonce i pro ty, kteří jen chtějí trochu změny.

Jak se připravit na thajskou masáž

Možná si myslíte, že příprava na thajskou masáž je jednoduchá jako dresink na salát - jen se objevíte a jste připraveni. Ale ve skutečnosti je několik věcí, které můžete udělat, abyste maximalizovali svůj zážitek. Třeba se předem najíst, ale ne moc. Pijte hodně vody. Vezměte si pohodlné, volné oblečení. A především - přijďte s otevřenou myslí.

Jak poznat kvalitní thajskou masáž

Obecně platí, že pokud vás masážní terapeut po thajské masáži polije ledem, aby vás "probudili", pak to není tak dobrá znamení. Ale vážně, jak poznáte kvalitní thajskou masáž? V podstatě byste měli cítit hlubokou uvolněnost a pocit obnovení energie. A pokud se po masáži cítíte jako nový člověk - pak pro vás byla ta masáž správná.

Napsat komentář