Thajské masáže: Jak mohou pomoci při bolestech krku

Thajské masáže: Jak mohou pomoci při bolestech krku
od Veronika Holubová z 14.08.2023

Úvod do tajemství thajských masáží

Možná si říkáte, proč Vás zpěv ptáků v časných ranních hodinách v Thajsku neukolébá do spánku, ale probudí do úchvatných bolestí krku. Možná si říkáte, že především práce na počítači může za tu vaši nepohodlnou situaci, kdy se každý další pohyb stává maličkým mučením. A možná máte pravdu. Ale taky si kladu otázku, jestli jste někdy zkusili thajskou masáž jako lék na všechny tyhle bolesti? Má s tím zatraceně mnoho zkušeností.

Na začátku všeho byla moje první thajská masáž

Byl to jeden z mých nezapomenutelných okamžiků, když jsem při cestě do Thajska poprvé vyzkoušela thajskou masáž. Nejenže jsem do té doby netušila, jakou úlevu mi to přinese, ale taky mě bavilo sledovat, jak mě masérka různě protahuje a roztahuje celé to moje tělo. A to ještě ani nevím, jak přesně se to všechno dělá a jak funguje.

Cesta od prvního seznámení k hlubokému pochopení

Každopádně jak se to říká, zkusila jsem to a techniky thajské masáže mě tak nadchly, že jsem se rozhodla zjistit víc. Cesta k hlubokému pochopení mi jaksi přirozeně přišla. Šla jsem do masážního salonu, koupila knížky, brouzdala po internetu, zkrátka jsem si udělala takový vlastní mini-výzkum, a zjistila jsem dost zajímavých věcí.

Thajská masáž jako lék na bolest krku

Thajská masáž má množství přínosů pro naše zdraví. Jedním z nich je relief při bolestech krku. Věděli jste, že pravidelné thajské masáže mohou povzbudit průtok krve v oblasti krku, což pomáhá snižovat napětí v svalových tkáních, které mohou způsobovat bolest?

Thajská masáž se zaměřuje na akupresurní body podél meridiánů, což jsou energické cesty v těle. Při masírování těchto bodů může dojít ke zlepšení průtoku krve a stimulaci nervů, což může pomoci zmírnit bolest krku. Ale sama vím, jak je důležité mít odborníka, který ty body umí hledat a masírovat.

Jak se připravit na thajskou masáž proti bolestem krku

Jste připraveni začít? Skvěle! Ale než se vrhnete na to, chtěla bych vám říct, jak před masáží správně postupovat. Pamatujte, že byste měli být nalačno, protože masáže na plný žaludek mohou způsobovat nepohodlí. Také nenoste těsné oblečení, které by omezovalo pohyb a bylo by při masáži nepříjemné. Před samotnou masáží je dobré se pořádně rozmaznout a určitě využijte možnosti předchozí konzultace. Masér vám totiž může dát užitečné rady, jak si masáž co nejvíce užít.

Thajská masáž jako součást životního stylu

Dobře, nakonec se mi podařilo toto téma natolik rozebrat, že se mi thajská masáž stala součástí mého životního stylu. Nejsem odborník, ale mohu vám říct, že díky thajské masáži jsem se konečně zbavila bolesti krku. A víte co je na tom to nejlepší? Thajská masáž mi dala nejen možnost zbavit se bolesti, ale také mi umožnila proniknout hlouběji do pochopení thajské kultury a tradičních léčebných metod.

Při psaní tohoto článku seděl u mých nohou můj pes Ruda a sledoval mě, jak dechovým cvičením uvolňuji napětí po celodenním psaní. A věřte mi, že dokáže s napětí pomoci i králík Fridolín, který mě svými roztomilými výskoky neustále rozesměje.

Napsat komentář