Účinky masážního baňkování na tělo a mysl

Účinky masážního baňkování na tělo a mysl
od Klára Slavíková z 14.08.2023

O základech masážního baňkování

Masážní baňkování, aby měly jeho milovníci z klidu, je starodávná metoda, kterou jsem znovu začala objevovat a zkoušet v sobě i na svých dětech. Je založeno na vytváření vakua as pomocí sklenic nebo baněk na pokožce, což podporuje cirkulaci krve, uvolňuje napětí a má potenciálně zdravotní přínosy. Je to technika, která je založena na philosophii tradiční čínské medicíny, v níž zdravá cirkulace "qi" nebo životní energie je základním pilířem celkového zdraví. A je to loskutná, že?

Blaha v pohodlí domova: Masážní baňkování v praxi

A teď se podívejme na to, jak můžeme tuto techniku využít v pohodlí našich domovů. Ano, správně jste slyšeli, nemusíte chodit do dražšího wellness centra, aby jste si vychutnali blahodárné účinky této techniky. Potřebujete jen malý prostor, kde se můžete uvolnit, a jeden nebo dva kousky baněk. Osobně mám baňkování na zádech, ale můžete ho vyzkoušet také na pažích nebo nohou. Je to opravdu velmi jednoduché, na YouTube najdete spoustu tutoriálů, jak to udělat správně. Klíčem je pomalé pohyby a vždy směrem nahoru.

Účinky masážního baňkování na tělo

Na tělo má masážní baňkování neuvěřitelný účinek. Napomáhá cirkulaci, pomáhá odstraňovat toxiny, uvolňuje napětí a může také pomoci při léčení určitých onemocnění. Můžete se cítit jako nový člověk po jedné seanci! Kromě toho je to skvělé pro vaši pokožku. Vaše pokožka bude po masáži hladká a jemná, protože to pomáhá odstranit mrtvé buňky a podporovat regeneraci pokožky. Je to jako byste dali své pokožce malý facelift, bez potřeby chirurgického zákroku!

Účinky masážního baňkování na mysl

Ale masážní baňkování nejen zlepšuje naše tělesné zdraví, také pracuje na naší mysli! Je to skvělá metoda pro uvolnění stresu a napětí. Během masáže budete mít čas, abyste se soustředili jen na sebe, což je něco, co mnoho z nás v dnešní uspěchané době opravdu potřebuje. Na konci můžete mít pocit lehkosti a klidu, který s sebou přináší pocit celkové pohody. Je to také skvělý nástroj k meditaci, protože když jste v takovém uvolněném stavu, je to ideální doba, kdy se zaměřit na své myšlenky a emoce.

Komu je baňkování vhodné a komu raději ne

Masážní baňkování je skvělé pro většinu lidí, ale je důležité o tom mít stručnou konzultaci s lékařem, pokud trpíte nějakým zdravotním stavem, jako je například vysoký krevní tlak, nebo pokud jste těhotná. Také lidé se citlivou pokožkou by měli buď tuto techniku upustit, nebo ji zkoušet velmi opatrně, aby nezpůsobili žádné podráždění. Ale pokud jste zdravý a cítíte se dobře, pak je to skvělá zkušenost, která stojí za vyzkoušení.

Rady a triky pro maximální většit využití masáže baňkováním

Nyní, když víte, co všechno může masážní baňkování udělat pro vaše tělo a mysl, jak vám pomůže dosáhnout většího pocitu pohody a zdraví, je čas se pustit do několika tipů a triků, které jsem se naučila během let. Za prvé, jako u jakékoli masáže, tak i u baňkování je důležité být v klidu a pohodě. Pijte hodně vody před a po masáži, abyste tělu pomohli vyplavit toxiny. A také, vždy si vyhraďte dostatek času na to, abyste mohli po masáži odpočívat a užívat si pocitu uvolnění.

Když mluvím o svých zkouškách s masážním baňkováním, vždycky si vzpomenu na jednou příležitost, kdy jsem to poprvé vyzkoušela na svém synovi Ondřejovi. Tak jako každý malý kluk, i on měl období, kdy byl plný energie, a nemohl jsem ho dostat do postele. Tak jsem se rozhodla vyzkoušet masážní baňkování jako pokus o uklidnění. Myslím, že byl zvědavý a zároveň trochu nervózní. Ale když jsem se začala soustředit na jeho záda a on se začal relaxovat, věděla jsem, že máme vítěze. Nejenže to pomohlo s jeho noční rutinou, ale také to přineslo zvláštní pocit blízkosti a svázání, který byl opravdu krásný.

Pamatujte na to, že jak se staráme o své tělo, staráme se také o naši mysl. Masážní baňkování může být krásný způsob, jak to udělat. Takže pokud jste pravidelní návštěvníci wellness center, nebo jste jen zvědaví a chcete vyzkoušet něco nového, vřele doporučuji masážní baňkování!

Napsat komentář